Posted on

Léky na erekci – erektilní dysfunkci

Léky na erekci, Léky na erekci – erektilní dysfunkci

Pojem léky na erekci si hodně lidí vysvětluje příliš široce a nesprávně. Technicky jde o léčivá obsahující účinné látky působící na příčinu nebo projev erektilní dysfunkci, nebo jiných potíží při nedokonalé erekci.

Nedokonalá erekce trápí mnohem víc mužů jak se zdá na první pohled. Prostě se hodně stydí a neodváží jít k lékaři a v takovém případě chybí odborný přístup k léčbě a přesná diagnostika problému. Erektilní dysfunkce je vážnou formou impotence, kdy muž není schopen plnohodnotné soulože.

Léky na erekci, Léky na erekci – erektilní dysfunkci

V dnešní době dokážou lékaři úspěšně bojovat i takovým sexuálním problémem jako je impotence
Hlavní podíl na úspěchu léčby májí léky na erekci sildenafil citrate (viagra) a léky na erekci tadalafil (cialis), vardenafil (levitra) a také Dapoxetin, které využívají podobný mechanismus účinku.

Tyto látky se radí mezi tzv. inhibitory fosfodiesterázy typu 5, v zkratce I-PDE5 látky. Zvýší oxid dusnatý v těle dojde k inhibování speciálních enzymů a působení na hladkou svalovinu mikroskopických cév zodpovědných za dostatečné prokrvení cév přivádějících krev do pohlavního údu.
Léky na erekci dokážou na určitou dobu zlepšit prokrvení muže do té míry, že mu umožní plněhodnotnou erekci.

Toto byste o lécích na erekci určité měli vědět:
-léky užívejte jenom po vyšetření u Vašého lékaře

-účinnost tablet závisí taky od stupně erektilní dysfunkce
-pozor je nutno dávat i na nežádoucí účinky a kontraindikace
-na jiné oblasti, například libido nebo ejakulaci, léky nemají žádný vliv

Léky na erekci, Léky na erekci – erektilní dysfunkci

Léky na erekci se užívají nejvíc 1 hodinu před samotným pohlavním stykem. Jejich účinnost trvá zpravidla i pár hodin, v závislosti od léku a aktuálního zdravotního stavu muže. Farmaceutické firmy vyrábějí léky v různých objemech z pohledu účinné látky, konkrétní typ vám předepíše lékař na základě diagnostiky vaší poruchy.

Nežádoucí vedlejší účinky léků na erekci:

Tak jako i u jiných léků na erkci tak i lécích na erekci se nacházejí i chemicky vyráběné účinné látky a je třeba počítat s vedlejšími účinky. Nejčastěji jde o bolesti hlavy, začervenání kůže, návaly tepla, nevolnost a trávící problémy. U někoho se objeví ve větší intenzitě, u někoho v menší. Ale všechny pominou bez trvalých následků.